You are currently viewing Reisimine kuni 8-kuuse beebiga: 10 nippi ja meelespead!

Reisimine kuni 8-kuuse beebiga: 10 nippi ja meelespead!

  • Post category:Nipid

Esimestel kuudel verivärske beebiga plaanitakse tavaliselt võimalikult kodu lähedale hoida, sest lisaks imetamisele ja mähkmevahetusele, tahab pisike ilmaime palju tähelepanu saada. Lisaks veel magamatus ning väsimus…

Teiselt poolt ei ole beebid nii õrnakesed, kui vanemad tihti arvavad ning umbes 3 elukuust võivad nad olla suurepärased kandidaadid reisikaaslaseks (loomulikult mitte ekstreemsetele seiklusreisidele).

Mõned plussid? Beebi ei võta reisi, kui ühte tüütut tegevust, hilisemas eas võib see nii juba olla. Samuti ei suuda ta veel iseseisvalt joosta ning suurt pahandust korda saata. Seega miks mitte nautida seda aega, kui last ei pea veel mööda lennujaama taga ajama? Lisaks tavapärastele „võta pass kaasa“ ja „varu kannatust“ soovitustele leiad siit 10 mõtet, mis võiksid sinu reisi pisut lihtsamaks muuta:

1.    Võta kindlasti kaasa kehtiv ravikindlustuskaart ning beebi ravipass, kus on kirjas, milliseid vaktsiine laps on saanud ning eriti hea oleks nimekiri ka allergiate ja manustatavate ravimite kohta (salvesta mobiili ka raviarsti number juhuks kui lisaküsimusi peaks tekkima). Ka kodumaalt kaasa võetud beebide palavikueemaldaja ja igemegeel on hea idee, sest võõras keeles ravimijuhendit Google-ga tõlkida ei tundu väga hea lahendus.

2.    Paki nutikalt! Kas teadsid, et orgaanilisest puuvillast rätik võtab kohvis tunduvalt vähem ruumi, kui tavaline froteerätik ning seejuures ka kuivab kiiremini? Piimapulbri konteinerid on head abimehed, kui rinnaga imetamine mingil põhjusel ei ole võimalik. Paki iga beebi riietekomplekt ühte kotikesse, siis ei ole vaja eraldi pisikesi sokikesi suurest kohvrist otsida!  

3.    Uuri kergkäru äraandmise poliitika kohta. Kas kergkäru loetakse pagasi alla või mitte? Enamasti tuleb suured vankrid anda äraantava pagasi hulka, kuid nö. „vihmavarju“ kärusid on võimalik ka lennukisse sisse võtta. Enne reisi tasuks kindla lennupakkuja täpsete tingimustega tutvuda.

4.    Kas kõikides ridades on üks ekstra hapnikumask? Kui reisid alla 2 aastase sülelapsega, siis on see oluline küsimus, et tagada teie mõlema turvalisus ootamatus olukorras.     

5.    Kas lastega peredele pakutakse eelisjärjekorras boardingut? Mõned lennufirmad lasevad väikeste lastega pered lennukisse enne teisi. Hea oleks enne uurida, kas sellise võimaluse puhul tehakse valjuhäälne teadaanne või tuleks varakult väravate lähedale hoida.

6.    Kas lennufirma pakub võimalust kohapeal vett soojendada või tuleks see termoses või isesoojenevas lutipudelis kaasa võtta? Taas oluline küsimus, mis tasuks enne reisi järgi uurida, kui te ei plaani rinnaga imetada.

7.    Lapsega erinevate perekonnanimede puhul ning üksi reisides tuleks kaasa võtta kirjalik nõusolek teiselt lapsevanema poolelt, vastasel juhul ei pruugita teid riigist välja lasta.

8.    Võta kaasa lapse lemmik mängulelud-lutt-tudulapp. Pigem võta kaasa mõned ekstra lelud (kindlasti varulutt, kui sinu laps lutti võtab), et lapsel oleks vaheldust ning tüdimus vähem kimbutaks. Lennukiga õhku tõusmisel on lutt heaks abimeheks, mis aitab beebil rõhkude vahelisest ebamugavustundest paremini üle saada.

9.    Minigrip-kotid päästavad! Märga beebibody või määrdunud mähet on hea hoida minigrip-kotis kuni seda kuhugi paremasse kohta panna ei ole. Lõunamaal mägiteedel autoga ringi seigeldes võib tulla halva üllatusena, et kakast mähet peab mõnda aega haisvana autos hoidma, sest läheduses ei ole prügikasti.

10. Mõned vajalikud asjad ehk veel: kandelina, mis aitab käed vabad hoida; öölamp võõras kohas öösel paremini orienteerumiseks; mähkimisalus lennukis ja autos mugavaks asjaajamiseks, muusikaga kaisuloom beebi rahustamiseks, imetamisrätik diskreetseks rinna andmiseks, vajadusel rinnapump, suulapp ootamatuks piima ülestulekuks, ninapump just in case, beebimonitor ja ujumismähkmed.

close

10%

Sooduskupong sulle! 🎁

Liitu uudiskirjaga ja kingime sulle -10% sooduskoodi!

Uudiskirjaga liitujatega jagame igakuiseid eripakkumisi ning hoiame kursis uusimate toodetega.