You are currently viewing 7 nõuannet värskele lapsevanemale, et esimene aasta lihtsamalt mööduks ja ise õnnelikum oleksid

7 nõuannet värskele lapsevanemale, et esimene aasta lihtsamalt mööduks ja ise õnnelikum oleksid

  • Post category:Nipid

1. Usalda ennast

Paljud värsked lapsevanemad tunnevad ennast emotsionaalsena, sest ühel hetkel saavad nad kõigega suurepäraselt hakkama ja järgmisel hetkel on kõik muutunud ning saamatuse tunne hiilib ligi…Usalda ennast, sa oled ju uhiuus lapsevanem, kes alles liigub sellel teel – piisab põhilisest: armasta, puuduta, laula ja toida oma beebit ning muidugi varu kuhjaga kannatlikkust 🙂

2. Ole enda vastu hea

Kas kuulud ka sinna lapsevanemate „gruppi“, kes enne enda beebi sündimist pole vastsündinut kunagi isegi puudutanud ning ometi arvad, et peaksid olema beebide ekspert? Palun vaigista see „arvustaja“ oma peas ning ole enda vastu hea! Kui suhtud enda vastu lahkelt, siis tunned ennast ka õnnelikumana.

3. Püüa rohkem magada – päris tõsiselt 

Kuigi lapsevanemaks olemine pakub palju rõõmu, siis kurnatus võib tuua endaga kaasa palju tagajärgi. Pediaatrid näevad tihti, kuidas une puudus paneb lapsevanema tundma ennast üksikuna, muudab hajameelseks ning võib tuua kaasa depressiooni. Proovi tukastada koos lapsega ning vajadusel ära pelga lähedastelt abi küsida.

4. Võta sulle pakutud abi vastu!

Ühiskond on väga palju muutunud ning praegu on käes ajastu, kus eeldatakse, et lapsevanem peaks kõigega üksi hakkama saama, aga see ei ole nii – varasemalt elasid lähedased (vanaemad, sugulased) üksteisele lähedal ning laste kasvatamine käis üheskoos. Praegu võib värske lapsevanem tunda väga suurt pinget beebi sündides, eriti kui teine osapool suure osa ajast tööl viibib. Ära karda küsida abi, kui sa seda vajad – õnnelik ja puhanud lapsevanem suudab oma beebile parimat pakkuda!

5. Ole paindlik

Ajapikku saad aru, et mõned laste kasvatamise teooriad ja nipid tunduvad sulle mõistlikumad kui teised, kuid ole paindlik! Tore on omada plaane, kuid kõik ei pruugi minna täpselt nende järgi. On hea ütlus „Enne lapsi oli mul 6 erinevat teooriat, kuidas neid kasvatada. Nüüd on mul 6 last ning mitte ühtegi teooriat“. Püüa jääda paindlikuks, eriti siis, kui kõik ei suju nii nagu sa plaanisid! Võid üllatuda, kuidas „vaatan jooksvalt, kuidas mingi olukorraga kaasa minna“ mõtlemine võib tuju üleval hoida ja liigsest stressist päästa!

6. Ära kaota huumorisoont

Ära unusta – täiuslikkus eksisteerib üksnes raamatus või filmis! Seega, ole enda vastu lahke, ära püüa kõike viimse täpsuseni korras hoida ning naera, naera ja veel kord naera! Näiteks siis, kui sinu pisike maailmaime mõne „ulakusega“ hakkama saab ja kõik kohad ära mäkerdab – ära ole kuri, parem jäädvusta see ja püüa selles huumorit näha. Naer tõstab sinu tuju ja vähendab stressi.

7. Naudi elu ja ELA!

Ütlused „aeg möödub kiiresti“ ja „maga koos beebiga“ on muutunud võibolla natukene häirivaks, kuid täpselt nii see on! Kui pidevalt muretsed ning elad minevikus või tulevikus, siis võid jääda ilma enda beebi esimesest eluaastast! Hoia teda enda lähedal, kuula tema südamelööke ning leia tema jaoks aega. Ole kohal, ole kohal PÄRISELT, kui ta ütleb esimest korda „emme“ või „issi“. Need on õnnelikud hetked sinu elus – naudi 🙂     

Harvey Karp 

close

10%

Sooduskupong sulle! 🎁

Liitu uudiskirjaga ja kingime sulle -10% sooduskoodi!

Uudiskirjaga liitujatega jagame igakuiseid eripakkumisi ning hoiame kursis uusimate toodetega.