You are currently viewing 6 asja, mille pärast „värsked“ emmed muretsevad

6 asja, mille pärast „värsked“ emmed muretsevad

  • Post category:Nipid

Lapsevanemaks olemine: parim ning ühtlasi ka raskeim amet maailmas! Kõige suurem väljakutse emaks olemise juures on pidev muretsemine. Me muretseme oma laste, pere ja suhte pärast, lisaks uued mured, mille olemasolust meil varem aimugi polnud.

Mõned murekohad, mis värskeid emmesid kimbutavad ja kuidas nendega hakkama saada:

1. Beebil puudub rutiin

Väga paljud emmed arvavad, et beebidel peaks olema kindel päevarutiin, sest seda õpetatakse ju haiglas – „magamine-söömine-mängimine“ rutiin. Värske lapsevanemana võid tunda ennast läbikukkujana, kui ei suuda nende „reeglite“ järgi mängida.

Aga tegelikult? Beebiga kodus olles ei ole mingeid kindlaid reegleid. Juhul, kui rutiini jälgimine sinu jaoks töötab, siis on hästi – jätka seda! Teistpidi, kui see ei tööta, siis proovi jälgida rütmi, mis peres vastavalt igapäevastele tegevustele iseenesest välja kujuneb – see võib ajas ka muutuda. Kõikidele ei sobi kindla kellaaja järgi söömine-magamine-mängimine.   

2. Sa ei tea, mida sinu beebi nutt alati tähendab

Paljud emad väidavad, et suudavad teha vahet oma beebi „näljane“ nutul ja „väsinud“ nutul. Kõik me seda ei suuda ja see on täiesti normaalne!

Võid proovida leida märke, mis ilmnevad koos beebi nutuga, et saada tema soovist paremini aru. Näiteks, kui beebil on kõht tühi, siis võib ta teha ka rinna imemise liigutusi, mis annab näljast märku. Samas on beebid väga erinevad ning kui sa ei suuda täpselt aru saada beebi soovist, siis katseta erinevaid asju – vaheta mähe, anna süüa või paku lihtsalt lähedust ja turvatunnet.  

3. Kas beebil on magades turvaline?

Beebid magavad esimestel kuudel väga suure osa ajast (loomulikult mitte alati nendel hetkedel, kui meie seda väga sooviksime..). Lihtne on tekkima tunne, et me ei suuda oma beebile turvalisust tagada ja seetõttu oleme ise pool ööd magamata.  

Üks võimalik lahendus on kasutada kaameraga beebimonitori või hingamismonitori, millest üks võimaldab kuulda ja näha beebit ning teine annab märku, kui beebi ei hinga korrapäraselt, et vältida hällisurma.

4. Sa ei ole kindel, kas sinu beebi saab ikka piisavalt süüa.

Ükskõik, kas toidad beebit rinnapiimaga või piimaseguga, on vahel keeruline aru saada, kas pisike saab ikka piisavalt süüa.

Lahendus? Hakka detektiiviks! Õnneks on mõned vihjed, mis aitavad saada aimu, kas beebi saab piisavalt süüa – beebi mähkmed vajavad mitu korda päevas vahetamist ning beebi võtab kaalus juurde.

Paljud emad ütlevad, et nad tunnevad ennast aja möödudes kindlamalt, sest muutuvad beebit toites kogenumaks ning teavad palju nende beebid toitu vajavad. Juhul, kui tunnd ennast ebakindlalt, siis on hea mõte konsulteerida imetamisnõustajaga või kaaluda beebit regulaarselt.

5. Elukaaslasega koosolemiseks on keeruline aega leida 

Esimesed kuud pisikese beebiga on väga sisutihedad ning kurnavad, on väga lihtne tunda, et olete partneriga nagu kaks laevukest merel, kes üksteisest mööda seilavad – üks hoolitseb beebi eest, samal ajal kui teine üritab magada või tööd teha!

Hea uudis on see, et ajapikku muutub kõik veidi lihtsamaks ning mõne aja pärast on taas üksteise jaoks aega. Vahepealsel ajal proovige leida kas või mõned minutid ühiseks vestluseks või söögipausiks.

6. Kas ma olen ikka piisavalt hea ema?

Kas esmalt head või halvad uudised?

Alustame halvast: beebiiga ei ole ainus aeg järgneva paarikümne aasta jooksul, kui seda küsimust endalt küsid! See on hirm, mis kimbutab enamus emmesid teatud aja tagant ning on täiesti loomulik! 

Hea uudis on see, et „jah, sa oled hea ema“, sa ju hoolid oma beebist ning annad endast kõik, et olla parim emme!

close

10%

Sooduskupong sulle! 🎁

Liitu uudiskirjaga ja kingime sulle -10% sooduskoodi!

Uudiskirjaga liitujatega jagame igakuiseid eripakkumisi ning hoiame kursis uusimate toodetega.